16:35, 24 Şubat 2018 Cumartesi

 ÜYELİK GİRİŞİ İşleminiz yapılıyor...
Bayrampaşa Bilgi Merkezi / Twitter Bayrampaşa Bilgi Merkezi / Faceebook

Bayrampaşa Bilgi Merkezi

Bayrampaşa Bilgi Merkezi Haber Portalı

YARIYIL TATİLİNDE BİLGİYİ NEŞEYE KATIYORUZ..

YARIYIL TATİLİNDE BİLGİYİ NEŞEYE KATIYORUZ..Bilgi Merkezinde neşeli bir Yarıyıl programı Bayrampaşalı çocukları çağırıyor…

Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi 9-15 yaş aralığındaki tüm çocukların yarıyıl tatilini değerlendirebilecekleri ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirecekleri bir ortam sunuyor.

Etüt- Eğlenceli Bilgi (3-4. sınıf), Fen- Matematik- Türkçe Kulübü (5-6-7-8. sınıf), Müzik kutusundan çıkacak melodiler, Bilişim Teknolojileri, Spor (Futbol - Taekvando - Jimnastik), Pratik İngilizce, Ebru Sanatı, Tiyatro, Değerler Eğitimi, Edebiyat Basın Yayın, gibi bir çok ders ve etkinliği Bayrampaşalı çocukların hizmetine sunuyor.

1.            ETÜT- EĞLENCELİ BİLGİ: (3-4. Sınıflar)

Etüt-Eğlenceli Bilgi dersinde matematiğin eğlenceli yönünü keşfedecek, eğlenceli oyunlarla Türkçemizdeki zenginliğin farkına varıp, düşünme ve dikkat yeteneklerimizi geliştireceğiz. Medeniyetimizin bu alanda yetiştirdiği önemli ilim adamları ve hayatlarını öğreneceğiz…

2.          FEN- MATEMATİK- TÜRKÇE KULÜBÜ: (5-6-7-8.sınıflar)

Fen- Matematik- Türkçe Kulübünde 5-6-7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz 1. Dönem boyunca gördükleri konuların tekrarını yapacağız..

3.            MÜZİK:

Müzik Kulübünde öncelikle “müzikte makam nedir?”  öğrenecek, türkü ve sanat müziği eserlerinden çeşitli örneklerle öğrendiklerimizi pekiştireceğiz. Müzik dersinde ayrıca türkülerin yazılma hikâyeleri ve öğrencilerimizin ritim duygularını geliştirmeye yönelik ”Ritim Dersi” de yer alacak.

4.            EBRU SANATI:

Ebru Sanatında öğrencilerimiz, geleneksel sanatımız olan Ebru Sanatını yakından tanıyacağız. Tarihteki yerini ve önemini öğrenecek,  ebru malzemeleri hakkında ve boyaların doğru şekilde dökülme teknikleri (sıralama ve dağıtma) hakkında bilgi edineceğiz. Ayrıca ebru sanatında lale ve gül yapımını öğreneceğiz

5.            PRATİK İNGİLİZCE:

Pratik İngilizcede 5-6-7-8. Sınıf öğrencilerimiz genel tekrar yaparken aynı zamanda kendisini, ailesini, çevresini tanıtmaya yönelik pratik İngilizce diyalogları öğreneğiz.  Kelime oyunlarıyla İngilizce kelime dağarcıklarımızı geliştireceğiz. Artık turistlere gönül rahatlığı ile yardım edebileceğiz..

6.            SPOR : Futbol- Tekvando- Jimnastik

Spor dersinde tatilde eğlenirken çeşitli spor oyunlarıyla hareket kabiliyetlerini geliştireceğiz. Kuvvet, esneklik ve koordinasyon çalışmaları yaparak eğlenceli yarışmalarla tatilin keyfini çıkaracağız. Kim bilir belki de bir Arda Turan daha çıkar aramızdan…

7.            DEĞERLER EĞİTİMİ:

Değerler Eğitimi dersinde öğrencilerimiz ‘Temizlik’ adabını öğrenecek, çeşitli bulmaca ve oyun etkinlikleriyle öğrendiklerini pekiştireceğiz.

8.            TİYATRO:

Tiyatro dersinde  güzel ve etkili konuşma, konuşma kuralları, sesin etkili kullanımı, vücut dili kullanmanın önemi vb. başlıklarda teorik bilgiler aldıktan sonra öğrendiklerini pratiğe dökeceğiz.  TV Programı formatında bir sunum gerçekleştireceğiz.

9.            EDEBİYAT BASIN YAYIN:

Edebiyat Basın Yayın dersinde Şair-Yazar Ahmet Mercan ile kitap okumanın önemini anlayacağız. Kitap okuma saatlerinde toplu halde kitap okumaları yapacak ayrıca belirlenen şiirler üzerinden hep beraber şiir okumaları yapılacağız.

10.          BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ:

Bilişim Teknolojileri dersinde bilgisayarın günlük hayatımızdaki kullanımı ve çalışma mantığını, dünden bugüne haberleşmenin son durumunu öğreneceğiz… Ayrıca bilgisayarın içinde neler var merak edenleri de buraya bekliyoruz…

 

Yarıyıl